MAGYAR CSILLA
Pszichológus, autogén tréner, irodalomterapeuta
"Jó volna jegyet szerezni és elutazni Önmagunkhoz" –József Attila
Időnként mindannyiunk életében előfordulhat, hogy szükségesnek érezzük, hogy elutazzunk önmagunkhoz. Ezt számos különböző esemény kiválthatja: egy konfliktusos kapcsolat, veszteségélmény, tartós változás hangulatunkban, szorongás, életvezetési elakadás, munkahelyi stressz, szerhasználati zavar vagy akár orvosi szempontból nem megválaszolható testi tünetek megjelenése is. Ennek megfelelően az is eltérő, hogy az utazás során mire szeretnénk rálelni: erőforrásainkra, az elakadást okozó helyzet megoldására, nagyobb önismeretre, lelki békénk visszanyerésére, esetleg a számunkra eddig rejtett területek feltárására, hogy ki tudjunk lépni a diszkomfortot okozó élethelyzetből.
Az egyéni konzultációk során személyközpontú szemléletben dolgozom, emellett az ülések során szívesen vezetem be klienseim számára a kognitív viselkedésterápia alapelveit, eszközeit is. A megteremtett bizalmi légkörben így az egyenrangúság és a feltétel nélküli elfogadás által nem csak az érzelmi tehermentesülés valósul meg, hanem tudományosan bizonyított hatékonyságú eszköztárral is gazdagodhat a segítségkérő személy.
Végzettségeim alapján jogosult vagyok az autogén tréning relaxációs módszer tanítására is, mely által annak elsajátítója bárhol és bármikor önállóan elő tudja idézni a tudományosan igazolt, testi és lelki szempontból is megvalósuló ellazult állapotot. A relaxáció által olyan eszközt kap a kliens a kezébe, mely stresszes élethelyzet, szorongás, rossz alvásminőség és szomatikus betegségek esetén is kifejezetten hatékony, a módszer elsajátítása során az önismeret mellett a testtudatosság is növekszik.
Emellett irodalomterapeutaként szívesen tarkítom üléseinket ezzel a művészetterápiás módszerrel, melyhez nem szükséges semmilyen előképzettség vagy irodalmi érdeklődés. Az irodalomterápia integrálása során a személyiségfejlődés egy-egy szövegrészlet élményszintű felhasználásával valósul meg, ilyenkor a fókusz a mentálhigiénés eszközként szolgáló szöveg helyett magán a személyen van. A módszer által a kliens könnyen rálátást nyer olyan nézőpontokra, melyekhez kizárólag a segítő beszélgetés által csak számos üléssel később jutott volna el. A művészetterápia ezen ága a terápiás metafora koncepcióján keresztül segíti a kliens épülését és előrehaladását.
VÉGZETTSÉGEIM
Pszichológia alap és mesterképzés - ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar
Autogén tréning - Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület
Biblioterápia szakirányú továbbképzés - Pécsi Tudományegyetem
A Szondi-teszt elmélete és gyakorlata - Dr. Szondi Lipót Emlékalapítvány
SZAKMAI TAPASZTALATOK
2022. jan.– 2023.dec. Budapesti Műszaki Egyetem Hallgatói Szolgáltatási Igazgatóság - kortárs segítő, pszichológus
2023. nov. –2023. márc. Csoportos irodalomterápiás ülések vezetése rákbetegek számára
2023. ápr. – jelenleg - Péterfy Sándor Utcai Kórház, Krízisintervenciós és Pszichiátriai Osztály - csoportos irodalomterápiás ülések vezetése
2023. jún.– 2023. dec.: Tréningek összeállítása, tartása céges és felsőoktatási környezetben, magyar és angol nyelven
2023. dec. – jelenleg Félúton Alapítvány (Félút Centrum) - egyéni ülések vezetése és csoporttartás felépülő szenvedélybetegek és hozzátartozóik részére (alkoholbetegség, drogfüggőség, társfüggőség)